Friday, May 14, 2021
Home Sport SURPRIZA E NATËS SË SOTME në Sport

SURPRIZA E NATËS SË SOTME në Sport

UD Cornell nga liga e tretë e Spanjës kanë arritur që të kualifikohen tutje dhe të eleminojnë Atletico Madrid.

Pas një rezultati minimal 1-0, Cornell arritën që ta eleminojnë nga Kupa e Mbretit Los Colchoneros.

Pas golit të shënuar në minutën e 7-të nga Jimenez, Cornell e mbrojtën rezultatin deri në fund të ndeshjes.

Diego Simeone u godit më së shumti në ndeshjen e sotme kur Sanchez u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë, me ç’rast edhe u largua nga loja.