Të gjithë kemi fiksime, zbuloni tuajën në bazë të shenjës së horoskopit

Të gjithë kanë obsesionet e tyre. Gjestet, zakonet, qëndrimet shprehëse janë të gjitha ato veprime që ne i përsërisim pa e kuptuar madje dhe shpesh janë pjesë e prirjes së diktuar nga shenja e zodiakut. Le të zbulojmë së bashku fiksimet për çdo shenjë të horoskopit.

Dashi-Dëshirat më të shpeshta të shenjës së Dashit kanë të bëjnë me qëndrimin e tij ndaj të tjerëve dhe një vëmendje obsesive për imazhin e tij.Demi-Personaliteti i Demit vuan diskretisht nga situata të paqarta, duke predispozuar për një gjendje shumë të dukshme ankthi.Binjakët-Edhe miqtë e Binjakëve kur gjërat marrin një kthesë të padëshiruar tregojnë shqetësimin e tyre me një qëndrim specifik.

Gaforrja-Gaforrja nuk ka fiksime aq të dukshme sa shenjat e tjera. Përkundrazi, ajo shfaqet në qëndrimet e saj shumë kokëfortë dhe e pavëmendshme ndaj dëshirave të të tjerëve.Luani-Edhe shenja e Luanit paraqet obsesione që mund t’i përcaktojmë si karakter, më shumë sesa shfaqje të dukshme shprehëse.Virgjëresha-Do të jetë e mjaftueshme për të hyrë në shtëpinë ose dhomën e një Virgjëreshe për të kuptuar se si rregulli është një lloj obsesioni i vazhdueshëm me ata që lindin nën këtë shenjë.

Peshorja-Tipike e Peshores është zakon të thuash një gjë dhe të bësh një tjetër, të nxisë të tjerët dhe të shkoj për të fjetur!Akrepi-Mania klasike e Akrepit është e qeshura e papritur, një mënyrë për të larguar vëmendjen, duke simuluar argëtimin dhe relaksimin.ShigjetariMiqtë e Shigjetarit janë pak më të tëtrhequr dhe dembelë, këtë e dimë.

Bricjapi-Koha dhe qëllimet janë pikat kyçe të Bricjapit.Ujori-Ujori gjithmonë ka një kokë të mbushur me mendime dhe reflektime, dhe kështu fiksimi më shpesh shkon tek flokët dhe koka.Peshqit-Personalitet i lëkundur, qesharak dhe nganjëherë jokonkluziv. Veçantia më e shpeshtë? Ai nuk e mban mend atë që u tha disa sekonda më parë.