U infektuan me koronavirus, 50 nxënës dhe 9 mësimdhënës në këtë shkollë të Kosovës kaluan në mësim online

-

Pas shfaqjes së shumë rasteve pozitive me koronavirus, Shkolla Fillore e Mesme e Ulët “Ismail Qemali”, në kryeqytet do të kalojë në mësimin online.

Këtë skenar ata do ta përdorin për 10 ditë sipas rekomandimeve, ndërsa u njoftua se kanë rezultuar pozitiv mbi 50 nxënës e 9 mësimdhënës.

Ky vendim hyri në fuqi pasditen e sotme dhe shumica e rezultateve dolën nga testet antigjen që i siguroi komuna.

Ndërsa të hënën filloi edhe dezinfektimi i hapësirave.

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit