Vdekja e 9-vjeçares në QKUK, nëna raportoi për neglizhencë të mjekëve

-

Një vajzë 9-vjeçare ka vdekur mbrëmë në një nga klinikat e Qendrës Klinike dhe Universitare të Kosovës.

Policia e Kosovës e ka hapur rastin si “vdekje e dyshimtë”, ndërsa në raportin 24 orësh ka njoftuar se rastin e raportoi nëna, e cila dyshon se nga neglizhenca e mjekëve ka ndërruar jetë vajza e saj.

“Ankuesja femër kosovare ka raportuar se vajza e saj nëntë vjeçe ishte duke në trajtim mjekësor dhe dyshon se nga neglizhenca e mjekëve vajza e saj ka ndërruar jetë. Është njoftuar prokurori dhe me vendim të tij trupi i pa jetë është marrë nga mjekësia ligjore për obduksion”.

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit