WhatsApp shton një opsion interesant

-

Tani është e lehtë t’u tregosh miqve të WhatsApp-it se çfarë po bën pa bërë përpjekje për të krijuar një Story ose një klip të ngjashëm.

Shërbimi po shpërndan mesazhe video të menjëhershme të ngjashme me Telegramin që ju lejojnë të përgjigjeni në bisedë me video deri në një minutë. Thjesht duhet të shtypni dhe mbani një buton për të kapur pamjet dhe mund të rrëshqitni lart për të vazhduar regjistrimin gjatë kohës që nuk keni duart.

Videot do të luhen automatikisht në heshtje, kështu që nuk duhet të trembni askënd derisa të jeni gati të aktivizoni tingullin me një prekje.

Si shumica e çdo gjëje tjetër në WhatApp, mesazhet e çastit janë të koduara nga fundi në fund për të shtuar një shtresë privatësie. Ky funksion duhet të jetë i disponueshëm për të gjithë përdoruesit në “javët e ardhshme”, thotë kompania.

Kjo ka të ngjarë të mos zëvendësojë Telegram Snapchat për shumë njerëz. WhatsApp është ende dominues në hapësirën e mesazheve, dhe nxitet kryesisht nga telefonatat dhe mesazhet. Megjithatë, funksioni mund të vlerësohet nëse preferoni të mos ndërroni aplikacionet vetëm për të dërguar video me ndezje të shpejtë.

Mund të ndani shpejt lajme kur një mesazh me tekst ose audio nuk do t’i shkurtojë ato, ose thjesht mund t’i reagoni një shoku me diçka më personale se një sticker.

Ka një nxitje që kompania mëmë Meta të veprojë. Ndërsa WhatsApp ka mbi 2 miliardë përdorues aktivë që nga viti i kaluar, Telegram po zgjerohet shpejt me rreth 700 milionë përdorues aktivë çdo muaj. Snapchat është ende në rritje, pavarësisht konkurrencës së ashpër nga platformat e tjera sociale. iOS 17 i Apple do të prezantojë postën zanore video FaceTime edhe për përdoruesit e iPhone.

Ndërsa mesazhet video të menjëhershme mund të mos bindin përdoruesit të regjistrohen, mund t’i pengojë fansat e WhatsApp të shkojnë drejt konkurrencës.

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit