Xheisoni: Publikon një foto, befason gjithë publikun. Ja se çfarë mbanë në dorë

Vogëlushi Xheison Bafti rrëmbeu menjëherë zemrat e publikut, që pas shfaqjes së tij në “Kurthin e Piter Pan”, me çiltërisinë e tij dhe me mirësinë që e rrezaton. Historia e tij u bë njohur për çdo familje shqiptare dhe moderatorja Alketa Vejsiu premtoi publikisht se do ti ndryshonte jetën.Mbrëmjen e kaluara para disa muajeve kjo nismë e bukur u bë realitet, pasi vullnetit të mirë për të ndihmuar Xheisonin dhe familjen e tij ju përgjigjën qindar qytetarë.

Tashmë Xheison nuk do të ketë një shtëpi, por dy shtëpi në Tiranë. Xheison dhe familja e tij do të tranferohen në Tiranë, së bashku me gjyshërit e tij, të cilët do të kenë një banesë më vete. I pranishëm në suprizën e vogëlushit ishte edhe krytari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Teksa i dha lajmin e bukur ‘tarameles’ së Piter Panit, Xheisoni nuk i mbante dot lotët: “Qaj nga gëzimi, nga emocioni…” – tha vogëlushi që qante me ngashërim duke përsëritur vazhdimisht “Faleminderit”.

Së fundi ai ka publikuar një fotografi ku vogëlushi simpatik mbanë në dorë një Kitare. A do të thotë kjo që në të ardhmen Xhesionin do ta shofim si këngëtar. Vleresojeni vetë.