Zjarr dhe qindra shpërthime në Mariupol, mediat ukrainase ngrenë alarmin: Rusia po hap rrugën tokësore për në Krime

-

Zjarr dhe qindra shpërthime në Mariupol, mediat ukrainase ngrenë alarmin: Rusia po hap rrugën tokësore për në Krime

Qyteti i Mariupol në Ukrainë , një nga portet më të mëdha të Ukrainës në Detin Azov, është nën zjarr të fortë me raportime për qindra shpërthime.

“Qyteti ukrainas i Mariupol është nën zjarr të fortë me raportime për qindra shpërthime. Qyteti është një nga portet më të mëdha të Ukrainës në Detin Azov.

Marrja e Mariupolit do ta ndihmonte Rusinë të siguronte një rrugë të drejtpërdrejtë tokësore për në Krime, gadishullin ukrainas të aneksuar nga Rusia në 2014”, shkruan e përditshmja Kyiv Post.

Port

 

 

Mos i humb
spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit