Zyrtare: Lajm i fundit në Kuvend për tërheqjen e Trusti-t

-

Sot me daten 19.01.2023 Me 42 vota për, 55 kundër dhe 0 abstenim Kuvendi i Kosovës nuk e ka miratuar projektligjin për tërheqjen e mjeteve nga Trusti-i.

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca njoftoi se të pranishëm në sallë ishin 101 deputetë ndërsa në votim morën pjesë vetëm 97 deputetë.

Deputetët kanë zhvilluar diskutime të enjten në lidhje me tërheqjen e 30 për qind të mjeteve nga Trusti.

Edhe pse kishte mundesi qe te votohet e ata qe jane kunder te mos aplikojne per terheqjen e tyre sepse te gjithe jane te vedisuar per tereqjen e tyre ata ishin kundere kesaj! tansmeton: Jeta-Online

spot_img

Follow us in Facebook,Instagram

113,363FansLike
887FollowersFollow

Postimet e fundit

WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE