HomeLajme

Lajme

Protestuesit në Prishtinë ia vënë “flakën” Qeverisë

Qindra protestues po e vazhdojnë protestën para Qeverisë, duke ia vënë “flakën” objektit. Protesta është organizuar pas vrasjes së 35-vjeçares, në oborrin e Klinikës së...

Gjendet i vdekur një person në parkingun e një qendre tregtare, konfirmon Policia e Kosovës

Gjendet i vdekur një person në parkingun e një qendre tregtare, konfirmon Policia e Kosovës Një person është gjetur pa shenja jete sot në parkingun...

A do të mund të shpëtohej foshnja në barkun e shtatzënës që u vra?

A do të mund të shpëtohej foshnja në barkun e shtatzënës që u vra?, drejtoresha nuk përgjigjet. Ushtruesja e detyrës së drejtoreshës së Shërbimit Spitalor,...

Vrasjet e grave çojnë në këmbë vendin, sot protestë në Prishtinë

Vrasja mbrëmë e një gruaje shtatzënë në oborrin e Klinikës së Gjinekologjisë të QKUK-së ka tronditur të gjithë opinionin në Kosovë dhe më gjerë. Dyshohet...

3 mijë shqiptarë punuan në ndërtimin e stadiumeve për Kupën e Botës në Katar

Rreth 3 mijë shqiptarë morën pjesë në ndërtimin e stadiumeve ku po luhen ndeshjet e Kupës së Botës. Drejtues i një prej kompanive shqiptare...

E dhimbshme: Kjo është gruaja që u vra sonte në QKUK, sonte priste të lindte fëmijën

Një ngjarje mizore ka ndodhur sonte në QKUK, ku një person dyshohet se ka vrarë ish-bashkëshorten e tij shtatzënë para objektit të Gjinekologjisë. Burimet nga...

Plaçkitet me armë një market në Mitrovicë, dyshohet se u vodhën mbi 20 mijë euro

Sonte ka ndodhur një grabitje me armë në Mitrovicë në një dyçan. Një person nën kërcënimin e armës ka grabitur një shumë të parave. “Jepi zë”...

Flet dëshmitari i vrasjes në QKUK, tregon fjalët e fundit që i tha gruaja para se ta qëllonte burri

Sot në oborrin e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, gjegjësisht para Klinikës së Gjinekologjisë, rreth orës 18:00 ndodhi një vrasje e rëndë që e...

Subvencionimi i pajisjeve efiçiente për ngrohje, Kurti fton qytetarët për aplikim

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka deklaruar se kanë mbetur edhe katër ditë nga thirrja për subvencionim të pajisjeve efiçiente për ngrohje, e cila...

Qeveria ndan shtatë milionë euro për punëtorët e sektorit publik dhe studentët

Për punëtorët e sektorit publik dhe studentët. Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e 110-të, ka miratuar kërkesën e Ministrisë së Financave për ndarjen e mjeteve...

Qeveria ndanë 7 milion euro për shtesa të kesaj kategorie të punetoreve

Qeveria ndanë 7 milion euro për shtesa të kesaj kategorie të punetoreve Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e 110-të, ka miratuar kërkesën e Ministrisë së...

Ekzekutohen shtesat prej 100 euro për studentë

Ekzekutohen shtesat prej 100 euro për studentë Ekzekutohen shtesat prej 100 euro per studentë nga Qeveria e Kosoves Edhe: Dalin pagat e sektorit shtetror Edhe: Pagesat shtes prej 50...

Ekzekutohen pagat e sektorit publik se bashku me shtesat prej 50 euro

Ekzekutohen pagat e sektorit publik se bashku me shtesat prej 50 euro Ministria e Financave njofton te gjithe punetoret e sektorit publik se jane ekzekutuar...

Kurti: Normalisht që duhet seancë e mbyllur, pasi ka deputetë që flasin aq pa lidhje

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se pajtohet me deputetin e PDK-së, Enver Hoxhaj, për të mbajtur një seancë të mbyllur. Por këtë kreu i...

ATK me kerkesë serioze për biznese.

Njoftim për tatimpagues – Regjistroni veprimtaritë ekonomike dhe deklaroni të punësuarit tuaj! Administrata Tatimore e Kosovës, rikujton të gjithë personat të cilët merren me aktivitete...

Mblidhet Qeveria e Republikës së Kosovës. Ndanë mjete financiare për punëtorë dhe studentë

Qeveria e Republikës së Kosovës ka mbajtur mbledhjen e radhës, kësaj here në formë elektronike në të cilën u miratua: Vendimi për zgjatjen e masave...

G7 do të dërgojë Putinin në Hagë

Ministrat e drejtësisë të ekonomive më të mëdha demokratike akuzojnë Rusinë për krime lufte kundër civilëve. Të dyshuarit do të akuzohen para Gjykatës Ndërkombëtare...

FOLLOW US

0FansLike
0FollowersFollow
WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE