HomeLajme

Lajme

Pamje të papublikuara – momenti kur Luizi ‘gjuajti’ me shuplakë në këmbë Kiarën gjatë një prej spektakleve

Luiz Ejlli gjatë kësaj jave futi në grackë Kristin dhe Armaldon pasi i detyroi t’i thyenin rregullat. Të njëjtit ishin futur në tualet së bashku,...

Sërish dridhet Turqia, dy tërmete brenda tre minutave

Sot më 19 mars, Turqia u godit nga një tërmet me magnitudë 4.5 ballë të shkallës Rihter, në orën 15:54 me orën lokale.Sipas EMSC,...

Ekzekutohen pagesat, me përmbushjen e kësaj mase, është shënuar kështu edhe kompletimi i të gjitha masave të Pakos për Përballje me Inflacionin.

Ekzekutohen pagesat për punëdhënësit që kanë rritur pagat e punëtorëve në sektorin privat Sot është ekzekutuar mbështetja për punëdhënësit që kanë rritur pagat e 16,996...

Ekzekutohen pagesat për punëdhënësit që kanë rritur pagat e punëtorëve në sektorin privat

Sot është ekzekutuar mbështetja për punëdhënësit që kanë rritur pagat e 16,996 punëtorëve në sektorin privat, masë me të cilën kemi subvencionuar 50% të...

Momenti kur Stresi shpallet fitues i “BBVK”

Momenti kur Stresi shpallet fitues i “BBVK” Sonte është mbajtur nata finale e “BBVK”. Në mes të Vedatit dhe Stresit, ai që fitoi çmimin e...

Nesër pritet të ekzekutohen pagesat për këto kategori nga Ministria e Financave

Nesër pritet të ekzekutohen pagesat për këto kategori nga Ministria e Financave Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ua rikujton të gjithë përfituesve ndryshimin e...

Ndahen 1.5 milion euro për punëdhënësit e sektorit privat. Ja kush perfiton

Qeveria e Kosovës ka ndarë 1.5 milionë euro për punëdhënësit e sektorit privat që kanë rritur pagat për punëtorët e tyre në kuadër të...

Lajm i mirë: Qeveria ndanë 1.5 milionë për sektorin privat. Ja kush përfiton

Qeveria e Kosovës ka ndarë 1.5 milionë euro për punëdhënësit e sektorit privat që kanë rritur pagat për punëtorët e tyre në kuadër të...

Mblidhet Qeveria. Merr këto vendime te rendesishme

“Mbledhja e 132-të e Qeverisë, në një javë historike e ditë të shënuar Në 25 vjetorin e Epopesë së UÇK-së, miratuam kushtet për shpalljen e...

Njoftim për Subvencionet e Qeverisë për energjinë elektrike

Korporata Energjetike e Kosovës ka siguruar opinionin e gjerë publik se subvencionet e Qeverisë janë menaxhuar dhe vazhdojnë të menaxhohen me transparencë të plotë. Sipas...

Kalendari i pagesave: me daten 15 Mars do te ekzekutohen pagesat për këto kategori

Kalendari i pagesave: me daten 15 Mars do te ekzekutohen pagesat për këto kategori Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ua rikujton të gjithë përfituesve...

Shpejt mbush moshën 26 vjeçare. A ndërprehet subvencionimi kur të mbush 26 vjeç.

📣 Pyetje të bëra shpesh nga punëkërkuesit 🔹Si mund të regjistrohem si punëkërkues në superpuna? 🔸Regjistrimi si punëkërkues bëhet përmes vegëzës: https://superpuna.rks-gov.net/job-seeker/register 🔹A mund të angazhohen në...

A do të shtrejntohet rryma nga muaji 1 prilli? E konfirmon ZRRE

Qytetarët e Kosovës do të përballen edhe me rritje të çmimit të energjisë elektrike. Nga 1 prilli do të hyjnë tarifat e reja të...

Ministria e Financave dhe e Punës me kerkesë shume të rëndesishme për biznese

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve njoftoi të enjten se bazuar në Ligjin për Aftësimin, Riaftësimin Profesional dhe Punësimin e Personave me Aftësi të...

Këto janë pagat mesatare në Kosovë, Shqipëri, Bosnje e Mal të Zi

Tre vitet e fundit pagat në vendet e rajonit janë rritur me ritme shumë më të shpejta sesa në Kosovë e Shqipëri, duke thelluar...

Sot pritet të ekekutohen pagesat për këto kategori

Sot pritet të ekekutohen pagesat për këto kategori Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ua rikujton të gjithë përfituesve ndryshimin e datave të pagesave. Pagesat...

Lajm i mirë: ekzekutohet pagat e sektorit publik sipas ligjit të ri

Sot janë ekzekutuar pagat e punonjësve shtetërorë, për herë të parë sipas koeficientit të ri të pagave të bazuar në ligjin e ri. Nga ky...

FOLLOW US

0FansLike
0FollowersFollow
WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE