HomeSport

Sport

Oleksandr Usyk mbetët i pamposhtur, fiton ndaj Tyson Furyt

Lufta e shumëpritur për titullin botëror në peshën e rëndë midis Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk e zhvilluar në Arabinë Saudite sapo ka përfunduar. Fury,...

Ronaldo tregon se kush do të shpallet kampion i Premier League ditën e nesërme

Cristiano Ronaldo ka thënë se mendon se Arsenali do të humbasë titullin e Premierligës këtë të dielë. Topçinjtë shkojnë në ditën e fundit të sezonit...

Ky banor lë përfundimisht shtëpinë e Big Brother, kompletohet 5-shja finaliste

Ky banor lë përfundimisht shtëpinë e Big Brother, kompletohet 5-shja finaliste Është kompletuar 5-shja finaliste e Big Brother Vip Albania 3. Romeos dhe Juliut iu shtuan...

Këtu mund ta shikoni LIVE duelin mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk

Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të përballen sonte në meçin për titullin kampion të peshave të rënda. Kjo përballje pritet të fillojë rreth orës...

Çfare po paralajmron PDK-ja

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka deklaruar se partia e tij nuk ka asnjë vijë të kuqe për asnjë nga partitë politike në Kosovë,...

Tifozët në “Air Albania” këndojnë Adem Jasharit – VIDEO

Kombëtarja e Shqipërisë do të zhvillojë sonte ndeshjen e fundit në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Evropian “Euro 2024”. Kombëtarja shqiptare ka siguruar një vend...

FIFA ndryshon rregullat, si do të vlerësohet pozicioni jashtë loje, vendimi i fundit

Një vit pas implementimit të një teknologjie tejet të zhvilluar në futboll e cila përfshiu offside gjysmë automatik dhe sistemin VAR, duket se FIFA...

Altin Zogaj del fitimtar edhe në ndeshjen e radhes për titullin e kampionit të Evropës

Altin Zogaj edhe sonte doli fitimtar kunder Riccardo Valentino. Zogaj ishte aq mire i pergatitur nga stëtrvitjet sa qe nga gongu në rundin e pare...

Bokson për titullin e Kampionit të Evropës, Altin Zogaj: Jam gati për meçin më të rëndësishëm, mbështetja nga shqiptarët është motiv për mua

Boksieri i mirënjohur shqiptar, Altin Zogaj është gati për hapin më të madh në karrierën e tij profesioniste në boks. Zogaj do të luftojë...

Altin Zogaj nuk di për humbje, mposhti boksierin nga Armenia me nënshtetësi gjermane Armenak Hovhannisyan

Boksieri Altin Zogaj në Wangan të Gjermanisë në një ndeshje tejet të fortë ka arritur ta mposhtë boksierin nga Armenia, i cili është me...

Superkompjuteri gjen fituesin e Kupës së Botës, cili nga 4 ekipet do të ngrejë trofeun

Kupa e Botës 2022 po hyn në fazën përfundimtare tani që kemi arritur në fazën gjysmëfinale, me katër skuadra që ëndërrojnë të fitojnë trofeun...

FIFA dënon me para Serbinë për shkak të Kosovës

Shfaqja e hartës së Kosovës me ngjyrat e flamurit serb si dhe një teskti ku shkruante “S’ka dorëzim” në dhomat e zhveshjes i ka...

Kjo është shuma që do ti fitojë kampioni i kupës së botës në futboll që luhet në Katar

FIFA konfirmoi në prill 2022 se kampionët e Kupës së Botës në Katar do të marrin një çmim rekord prej 42 milionë dollarësh. Bazuar në...

SKANDAL: Serbia e shfaq hartën e Kosovës me ngjyrat e flamurit serb në zhveshtore të ekipit

Serbia pësoi humbje nga Brazili në ndeshjen e parë të Kupë së Botës “Katar 2022”. Në fakt, brazilianët e dominuan tërësisht këtë ndeshje, të cilën...

Arabia e shpall festë kombëtare ditën e mërkurë, pas fitores ndaj Argjentinës

Të mërkurën do të jetë një festë kombëtare në Arabinë Saudite, pasi shkaktoi një nga tronditjet më të mëdha në historinë e Kupës së...

Gjërat që Katari bëri për Kupën e Botës 2022 ne duhet t’i vlerësojmë

Gjërat që Katari bëri për Kupën e Botës 2022 ne duhet t'i vlerësojmë 1. Thëniet e Profetit ﷺ në çdo cep që promovojnë bukurinë e...

Ajeti i Kuranit që u lexua në ceremoninë hapëse të Kupës së Botës “Katar 2022”

Kampionati botëror në Katar, i 22-ti me radhë, fillon sot në orën 17:00. Ndeshja hapëse është ajo mes skuadrës nikoqire, Katarit dhe Ekuadorit. Më shumë...

FOLLOW US

0FansLike
0FollowersFollow