HomeLajmeLajme nga Vendi

Lajme nga Vendi

Valentine Shooter

<!-- Wed, February 16, 2022 _____ ____ _____ _ ___ _ / ____| _ / ____|...

Dorëzohen Kurti e Murati i ekzekutojnë pagat e mbetura – kërcënohen komunat që s’i kanë përditësuar listat

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve, ka njoftuar se sot ka ekzekutuar pagat edhe për pjesën e mbetur të organizatave buxhetore që përfshin edhe...

Nuk është veç militante, mësuesja që e kundërshtoi sot Jasharjan pjesë e strukturave të VV’së

Refiqe Hamiti ishte njëra nga dy mësimdhënëset e shkollës “Ismail Qemali” në kryeqytet, e cila kërkoi që të ndalet greva. Ajo sot e mbajti...

Ndodh për herë të parë – Qeveria Kurti nuk ekzekuton pagat për grevistët

Qeveria Kurti nuk i ka ekzekutuar pagat për grevistët, raporton Gazeta Blic.Këtë e ka bërë të ditur ministri i Financave, Hekuran Murati, në një...

Të hënen ekzekutohen pagesat per keto kategori te qytetareve

Të hënen ekzekutohen pagesat per keto kategori te qytetareve Me datë 29 të çdo muaji do të ekzekutohen pagesat e ndihmave sociale dhe masat tjera...

Serbia pranon dokumentet kosovare, hiqen pengesat për lëvizje të lirë

Kosova dhe Serbia kanë arritur marrëveshje për dokumentet identifikuese. Serbia ka vendosur të pranojë dokumentet kosovare, me këtë rast duke u hequr pengesat për...

Rritja e qmimeve, kuvendi miraton nje vendim shum te rendesishem

Me 61 vota për, asnjë kundër e abstenim deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë miratuar rezolutën që kërkon marrjen e masave për adresimin e...

Kuvendi miraton masat e reja te Qeverisë. Ja qka perfshinë

Deputetët e Kuvendit të Kosovës me 68 vota për, asnjë kundër e abstenim kanë votuar vendimin e Qeverisë për vendosjen e masave emergjente në furnizimin...

Njoftim nga KEDS. këto dy ditë do të ndërprehet rryma në këto vënde

Kompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS) njofton se nesër dhe pasnesër do të kryhen punime për siguri të sistemit energjetik dhe...

Situata në Veri, Policia me orar 12 orësh për t’u përballë me situatën

Gjendja në veri të vendit ka tensionuar situatën dhe ka mobilizuar Policinë e Kosovës me zhvillime të reja lidhur me ngjarjen që ndodhi sot...

Kujdes, kamerat në semaforë jua matin shpejtësinë! (VIDEO)

Kujdes, kamerat në semaforë jua matin shpejtësinë! (VIDEO) Komuna e Prishtinës do të vendosë pajisje në semaforë në udhëkryqet e kryeqytetit për të treguar shpejtësinë...

Plani i Gjermanisë për të marrë punëtorët e kualifikuar, këto janë detajet

Ministrja e Brendshme Faeser dhe Ministri i Punës Heil duan të trajtojnë mungesën e fuqisë punëtore të kualifikuar me një ligj të ri imigracioni....

Rritja e pensioneve, Kurti ua dorëzon një propozim veteranëve

Pas më shumë se një muaji pritje, veteranët e luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës kanë pranuar propozimin nga kryeministri Albin Kurti, lidhur me...

FOLLOW US

0FansLike
0FollowersFollow