HomeLajmeLajme nga Vendi

Lajme nga Vendi

Oleksandr Usyk mbetët i pamposhtur, fiton ndaj Tyson Furyt

Lufta e shumëpritur për titullin botëror në peshën e rëndë midis Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk e zhvilluar në Arabinë Saudite sapo ka përfunduar. Fury,...

Ronaldo tregon se kush do të shpallet kampion i Premier League ditën e nesërme

Cristiano Ronaldo ka thënë se mendon se Arsenali do të humbasë titullin e Premierligës këtë të dielë. Topçinjtë shkojnë në ditën e fundit të sezonit...

Ky banor lë përfundimisht shtëpinë e Big Brother, kompletohet 5-shja finaliste

Ky banor lë përfundimisht shtëpinë e Big Brother, kompletohet 5-shja finaliste Është kompletuar 5-shja finaliste e Big Brother Vip Albania 3. Romeos dhe Juliut iu shtuan...

Këtu mund ta shikoni LIVE duelin mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk

Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të përballen sonte në meçin për titullin kampion të peshave të rënda. Kjo përballje pritet të fillojë rreth orës...

Çfare po paralajmron PDK-ja

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka deklaruar se partia e tij nuk ka asnjë vijë të kuqe për asnjë nga partitë politike në Kosovë,...

Lajm i mire nga Murati: Për Investimet kapitale 

Ministri i Financave, Hekuran Murati, po pretendon se investimet kapitale janë rritur në nivelin që nuk ka qenë ndonjëherë. Kështu ka shkruar ai në rrjete...

Nga data 24 deri me 30 Prill 2024 do te ekzekutohen keto pagesa

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ua rikujton të gjithë përfituesve ndryshimin e datave të pagesave. Pagesat e këtyre skemave do të ekzekutohen si...

Nga 22-30.04.2024 do te ekzekutohen keto pagesa

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ua rikujton të gjithë përfituesve ndryshimin e datave të pagesave. Pagesat e këtyre skemave do të ekzekutohen si...

Nga data 22 deri me 30 Prill 2024 do te ekzekutohen keto pagesa

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ua rikujton të gjithë përfituesve ndryshimin e datave të pagesave. Pagesat e këtyre skemave do të ekzekutohen si...

Me daten 22,24,25,29 dhe 30 Prill 2024 do te ekzekutohen keto pagesa

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ua rikujton të gjithë përfituesve ndryshimin e datave të pagesave. Pagesat e këtyre skemave do të ekzekutohen si...

Lajm i mire per lehonat dhe femijet e posalindur, kjo komune i ndane deri 500 euro

Kryetari i komunës së Gjilanit, Alban Hyseni, ka bërë të ditur se komuna që ai udhëheq ka vendosur që për herë të dytë t’i...

ATK lanson shërbimin e ri. Kërkohet nga të gjithë tatimpaguesit

Deklarimi i Librit të Blerjes dhe Librit të Shitjes, kërkohet nga të gjithë tatimpaguesit Administrata Tatimore e Kosovës ju njofton se sot më datë 04...

Njoftim nga ATK per biznese

Apliko saktë Normën e TVSH-së Administrata Tatimore e Kosovës ua rikujton të gjithë personave të cilët janë Deklarues të TVSH-së, se në bazë të Ligjit...

Grante per biznese. Njoftim nga Ministria e Financave

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati së bashku me Drejtorin e GIZ në Kosovë, David Oberhuber dhe drejtoreshën e Agjencisë së Punësimit...

Njoftim nga Ministria e Financave. Afati i fundit per aplikim eshte 18 prilli

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve njofton se më 18 prill 2024 do të mbahet ankandi i pestë për vitin 2024. Në këtë ankand,...

Qytetari ‘shpirtë-mirë’ gjen 10 mijë euro dhe i dërgon në polici

Policia e Kosovës ka njoftuar se një qytetar ka gjetur një sasi të konsiderueshme të hollash dhe i ka sjellë në polici. Sipas njoftimit të...

Dhoma e Tregtisë: BQK largon tarifën për depozitimin e monedhave metalike

Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë Kosovë ka njoftuar se Banka Qendrore e Kosovës (BQK), ka larguar tarifën nga BQK për depozitimin e monedhave metalike. “Në...

FOLLOW US

0FansLike
0FollowersFollow