HomeLajmeLajme nga Rajoni

Lajme nga Rajoni

Pamje të papublikuara – momenti kur Luizi ‘gjuajti’ me shuplakë në këmbë Kiarën gjatë një prej spektakleve

Luiz Ejlli gjatë kësaj jave futi në grackë Kristin dhe Armaldon pasi i detyroi t’i thyenin rregullat. Të njëjtit ishin futur në tualet së bashku,...

Sërish dridhet Turqia, dy tërmete brenda tre minutave

Sot më 19 mars, Turqia u godit nga një tërmet me magnitudë 4.5 ballë të shkallës Rihter, në orën 15:54 me orën lokale.Sipas EMSC,...

Ekzekutohen pagesat, me përmbushjen e kësaj mase, është shënuar kështu edhe kompletimi i të gjitha masave të Pakos për Përballje me Inflacionin.

Ekzekutohen pagesat për punëdhënësit që kanë rritur pagat e punëtorëve në sektorin privat Sot është ekzekutuar mbështetja për punëdhënësit që kanë rritur pagat e 16,996...

Ekzekutohen pagesat për punëdhënësit që kanë rritur pagat e punëtorëve në sektorin privat

Sot është ekzekutuar mbështetja për punëdhënësit që kanë rritur pagat e 16,996 punëtorëve në sektorin privat, masë me të cilën kemi subvencionuar 50% të...

Momenti kur Stresi shpallet fitues i “BBVK”

Momenti kur Stresi shpallet fitues i “BBVK” Sonte është mbajtur nata finale e “BBVK”. Në mes të Vedatit dhe Stresit, ai që fitoi çmimin e...

Serbët u “përgatitën për luftë” në veri, zbulohen istikame dhe thasë mbrojtës

Masakra e krime të kryera nga regjimi i Milosheviqit nuk e kanë ndalur as pushtetin e tanishëm në Serbi në përpjekjet e saj për...

Digjen dy kamionë në Veri(Video) të cilët ishin vendosur në barrikada

Dy kamionë që janë vendosur si barrikada në Veriun e Kosovës janë djegur. Kamionët ishin vendosur saktësisht te “Kërrshi i Dudës”. Nuk dihen shkaqet e djegies...

KFOR-i: Ushtria serbe nuk ka nevojë për autorizim për të lëvizur në territorin e vet, FSK nuk mund të shkojë në veri pa miratimin...

KFOR-i ka dalë me një deklaratë lidhur me vizitën e ministrit serb të Mbrojtjes dhe shefit të Shtabit të Forcave të Armatosura të Serbisë,...

Mediat në Serbi: QUINT ultimatum Vuçiqit për barrikadat, “hiqi ose Kurtit i japim dritën jeshile për ta nisur Njësinë Speciale për t’i hequr”

Ambasadorët e QUINT’it i kanë dërguar Serbisë një ultimatum, bëjnë të ditur mediat që kontrollohen nga Vuçiq. Sipas tyre ambasadorët e QUINT( SHBA, Mbretëria e...

Dy tërmete “dridhin” ne vend brenda një kohe të shkurtër

Dy tërmete kanë goditur dje ne oret e vona Shqipërinë, ka njoftuar Qendra Seizmologjike Evropiano-Mesdhetare (EMSC). Sipas kësaj Qendre, tërmeti i parë i fuqisë 2.6...

Dy tërmete “dridhin” brenda një kohe të shkurtër

Dy tërmete kanë goditur sonte Shqipërinë, ka njoftuar Qendra Seizmologjike Evropiano-Mesdhetare (EMSC). Sipas kësaj Qendre, tërmeti i parë i fuqisë 2.6 ballë të Rihterit është...

KFOR-i konfirmon të shtënat me armë zjarri në Zubin Potok

KFOR-i ka konfirmuar se afër patrullës së tyre në afërsi të Zubin Potokut ka pasur të shtëna me armë zjarri. Në një përgjigje për...

Mungesa e fuqisë punëtore nxit rritjen e pagave

Mungesa e fuqisë punëtore nxit rritjen e pagave në Shqipëri Pothuajse të gjitha njësitë e shërbimeve kanë reklamuar në fasadat e tyre kërkesa për punonjës...

Protestë në Beograd: “Mbrojtja e Kosovës” me maska dhe uniforma ushtarake

Aksion patriotik në Beograd lidhur me përkeqësimin e situatës në Kosovë”. Së bashku me këtë koment, në platformën digjitale Telegram, grupi paraushtarak rus Vagner...

Zyrtare: Serbia vendos t’i dërgojë kërkesën KFOR-it për të dërguar ushtarë në Kosovë

Qeveria e Serbisë ka miratuar të enjten kërkesën, e cila do t’i dërgohet misionit të NATO-s në Kosovë, KFOR, për lejimin e dislokimit të...

Vuçiq: Sonte pritet një natë e vështirë për serbët

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka folur në një konferencë për media pas zhvillimeve të fundit në veri. Ndër të tjerash, Vuçiq shtoi se serbët i...

LAJMI I FUNDIT: Barikadat po qëndrojnë në rrugë, qarkullimi është bërë i pamundshëm

Në disa fotografi të publikuara nga Evropa e Lirë, shihen makineri e vendosur në rrugë.   Si shkak i kësaj bllokade, dy pikat kufitare janë mbyllur...

FOLLOW US

0FansLike
0FollowersFollow
WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE