HomeLajme nga Ekonomia

Lajme nga Ekonomia

Pamje të papublikuara – momenti kur Luizi ‘gjuajti’ me shuplakë në këmbë Kiarën gjatë një prej spektakleve

Luiz Ejlli gjatë kësaj jave futi në grackë Kristin dhe Armaldon pasi i detyroi t’i thyenin rregullat. Të njëjtit ishin futur në tualet së bashku,...

Sërish dridhet Turqia, dy tërmete brenda tre minutave

Sot më 19 mars, Turqia u godit nga një tërmet me magnitudë 4.5 ballë të shkallës Rihter, në orën 15:54 me orën lokale.Sipas EMSC,...

Ekzekutohen pagesat, me përmbushjen e kësaj mase, është shënuar kështu edhe kompletimi i të gjitha masave të Pakos për Përballje me Inflacionin.

Ekzekutohen pagesat për punëdhënësit që kanë rritur pagat e punëtorëve në sektorin privat Sot është ekzekutuar mbështetja për punëdhënësit që kanë rritur pagat e 16,996...

Ekzekutohen pagesat për punëdhënësit që kanë rritur pagat e punëtorëve në sektorin privat

Sot është ekzekutuar mbështetja për punëdhënësit që kanë rritur pagat e 16,996 punëtorëve në sektorin privat, masë me të cilën kemi subvencionuar 50% të...

Momenti kur Stresi shpallet fitues i “BBVK”

Momenti kur Stresi shpallet fitues i “BBVK” Sonte është mbajtur nata finale e “BBVK”. Në mes të Vedatit dhe Stresit, ai që fitoi çmimin e...

Lajm i mire: bëhen publike vlerat e subvencioneve për pagesa direkte

Bëhen publike vlerat e subvencioneve për pagesa direkte     burimi nga kontabilisiti

Këto janë pagat mesatare në Kosovë, Shqipëri, Bosnje e Mal të Zi

Tre vitet e fundit pagat në vendet e rajonit janë rritur me ritme shumë më të shpejta sesa në Kosovë e Shqipëri, duke thelluar...

Sipas kalendarit të pagesave. Ministria e Financave nga neser pritet ti ekzekutoj këto pagesa deri më datën 1 mars 2023

Sipas kalendarit të pagesave. Ministria e Financave nga neser pritet ti ekzekutoj këto pagesa Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve njofton se janë ekzekutuar pagesat...

Njoftim për subvencione për këtë kategori të punëtorëve

Njoftim për subvencione për këtë kategori të punëtorëve Ministria e Shëndetësisë (MSH), i njofton specializantët e kategorisë me subvencione, se nënshkrimi i kontratave të reja...

Pyetje: me datën 15 shkurt, cilat pagesa ekzekutohen nga Ministria e Financave.

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ua rikujton të gjithë përfituesve ndryshimin e datave të pagesave. Pagesat e këtyre skemave do të ekzekutohen si në...

Neser pritet te ekzkeutohen pagesat per keto kategori nga Ministria e Financave

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ua rikujton të gjithë përfituesve ndryshimin e datave të pagesave. Pagesat e këtyre skemave do të ekzekutohen si në...

Ministri Murtati thotë se janë regjistruar 1,000 vende pune në platformën ‘Super Puna’

Ministri i Financave, Hekuran Murati me anë të njoftimi thotë se qysh në javën e parë janë regjistruar 1,000 vende pune në “Super Puna”. Sipas...

Njoftim më rëndesi për të gjithë punëtoret e kësaj kategorie

Të enjten Kuvendi i Kosovës miratoi në lexim të dytë Projektligjin për ndarjet buxhetore për vitin 2023, ku përfshihet edhe koeficienti prej 105 euro. Me...

Qeveria ndanë nga 264 euro për keto kategori të punetoreve për 6 muaj me radhë

Ministria e Financave, Punëve dhe Transfereve ka lansuar Platformën për Punësim të të rinjve.  Kryeministri i vendit, Albin Kurtim tha se platformën e re...

Super lajm nga qeveria per të pa punët

Ministria e Financave, Punëve dhe Transfereve ka lansuar Platformën për Punësim të të rinjve. Kryeministri i vendit, Albin Kurtim tha se platformën e re...

Ministri Murati sqaron punën e shtesave, kështu llogaritet paga për ata që kanë përvojë pune

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, ka sqaruar sot punën e shtesave, në Komisionin për Buxhet. Ai e ka marrë shembull shtesën...

Kryeministri prezanton pagat bruto për secilin punëtor sipas ligjit të ri në vlerë financiare

Me sistem të ri të pagave e vlera të reja Barazi dhe ndershmëri për pagat në mes të kategorive, ngushtim të hendekut midis zyrtarëve të...

FOLLOW US

0FansLike
0FollowersFollow
WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE