HomeKuriozitete

Kuriozitete

Këto janë kategorite e familjeve që perfitojne nga Skema e re pensionale

Kush mund të përfitojë nga SAS Pilotimi? ▶️ Nga SAS pilotimi mund të përfitojnë familjet e varfra dhe në kushte të rënda ekonomike, si vazhdimësi...

Kurti: Vetëvendosja në vitin 2025 do t’i fitojë zgjedhjet lokale dhe qendrore

Kryeministri i Kosovës njëherësh kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, e ka mbajtur një fjalim para anëtarëve dhe simpatizantëve të kësaj partie në kuadër...

Përleshja që eskaloi në therje me thikë, detaje për konfliktin që dyshohet se ndodhi në trafik

Një përleshje mes disa personave ka ndodhur mbrëmë pak para mesnatës në Prizren, që eskaloi edhe në përdorimin e thikës. Për pasojë, një person...

Zyrtare: Keto jane kategorite e familjeve qe perfitojne nga Skema e re pensionale

Kush mund të përfitojë nga SAS Pilotimi? ▶️ Nga SAS pilotimi mund të përfitojnë familjet e varfra dhe në kushte të rënda ekonomike, si vazhdimësi...

Kurti tregon përgjigjen e gjyshës së tij se pse “Bajrami i Madh” i ka tre ditë, kurse “Bajrami i Vogël” katër

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, e ka vizituar sot Bashkësinë Islame të Kosovës, ku ka uruar besimtarët myslimanë për Kurban Bajram. Kurti kujtoi momente nga...

Fotoja që po ‘çmend’ rrjetin: A është mandarinë apo portokall?

Një foto që në pamje duket e thjeshtë ka “thyer” rrjetin, duke shkaktuar një debat të madh për llojin e frutit. Imazhi, i cili...

A e dini cili qytet i bukur e mikëpritës shqiptar është ky?

Kukësi është qytet në Shqipërinë verilindore. Shtrihet në rrëzë të Malit të Gjallicës dhe në breg të Liqenit të Fierzës, në Rrafshen e Lumës....

Shumica e shoferëve do të dështonin në provim për shkak të kësaj pyetjeje: Kush ka të drejtë kalimi në këtë kryqëzim?

Ndonjëherë edhe situatat më të thjeshta të trafikut mund të duken më të ndërlikuara se sa vërtet janë, dhe ndoshta kjo është një prej...

Sfidone vetën- A mund ta gjeni fjalën ‘play’ për 13 sekonda në këtë foto

Enigma e fundit nga FreshersLive ju sfidon të gjeni këtë fjalë në një foto. Duhet ta gjeni fjalën ‘play’ në një mori fjalësh ‘pray’. Një mënyrë...

Nihuni me llapjanen e jashtëzakonshme: Vozit traktor, pren dru dhe shet fishekzjarre

Mund të tingëlloj satirike, por jo, e reja nga llapi, bënë punë të pazakonshme për femrat. Ajo vozit traktorin, pren drunjë, madje shet edhe fishekzjarre...

Cila është perspektiva për tregun gjerman të punës në vitin 2024?

PBB-ja në stanjacion e Gjermanisë e bëri vitin 2023 një vit të vështirë për t’u punësuar, me një numër të firmave më të mëdha...

Neuropsikiatri Agani: Ky është rreziku që vjen nga “Big Brother”

Ai ka komentuar edhe ‘reality show’ , Big Brother dhe pasojat që mund të i sjell ky emision për shoqërinë. “Në këtë emision kinse shfaqët...

E shihni njeriun në këtë enigmë? Fytyra e tij vihet re vetëm nga më inteligjentët

Vetëm për ata me një fuqi të lakmueshme vëzhgimi! Në fillim, ne shohim një qen me një kockë në ilustrim dhe nuk ka asgjë të...

Këta janë shkaktarët që mund t’iu zë gjumi në vendin e punës

Shumë njerëz mund të kenë nevojë për pak minuta gjumë edhe në kohën kur janë në vendin e punës. Kjo sipas ekspertëve mund të ndodh...

Prindër, këto janë gjërat që duhet t’ia mësoni fëmijëve rreth detyrave dhe testeve

Të rrisësh fëmijë është mjaft e ndërlikuar. Derisa siguroheni që t’iu ofroni fëmijëve tuaj më të mirën nga gjithçka, duhet të jeni të ndërgjegjshëm që...

Gruaja që i blen burrit një biletë lotarie, fiton 452 mijë dollarë për veten e saj

Një grua nga Michigan i ShBA-së tha se kryerja e një porosie për burrin e saj u shpërblye kur ajo shënoi një çmim lotarie...

Ofrohet ‘shpërblim’ 50 dollarë për ata që e kapin këtë peshk

Studiuesit në Florida po u ofrojnë peshkatarëve një shpërblim prej 50 dollarësh për të dhuruar çdo peshk kobia që kapin në brigjet e shtetit. Instituti...

FOLLOW US

0FansLike
0FollowersFollow