HomeLajmeLajme nga Bota

Lajme nga Bota

Pamje të papublikuara – momenti kur Luizi ‘gjuajti’ me shuplakë në këmbë Kiarën gjatë një prej spektakleve

Luiz Ejlli gjatë kësaj jave futi në grackë Kristin dhe Armaldon pasi i detyroi t’i thyenin rregullat. Të njëjtit ishin futur në tualet së bashku,...

Sërish dridhet Turqia, dy tërmete brenda tre minutave

Sot më 19 mars, Turqia u godit nga një tërmet me magnitudë 4.5 ballë të shkallës Rihter, në orën 15:54 me orën lokale.Sipas EMSC,...

Ekzekutohen pagesat, me përmbushjen e kësaj mase, është shënuar kështu edhe kompletimi i të gjitha masave të Pakos për Përballje me Inflacionin.

Ekzekutohen pagesat për punëdhënësit që kanë rritur pagat e punëtorëve në sektorin privat Sot është ekzekutuar mbështetja për punëdhënësit që kanë rritur pagat e 16,996...

Ekzekutohen pagesat për punëdhënësit që kanë rritur pagat e punëtorëve në sektorin privat

Sot është ekzekutuar mbështetja për punëdhënësit që kanë rritur pagat e 16,996 punëtorëve në sektorin privat, masë me të cilën kemi subvencionuar 50% të...

Momenti kur Stresi shpallet fitues i “BBVK”

Momenti kur Stresi shpallet fitues i “BBVK” Sonte është mbajtur nata finale e “BBVK”. Në mes të Vedatit dhe Stresit, ai që fitoi çmimin e...

Tërmeti 7.6 ballë “shkund”

Tërmeti 7.6 ballë “shkund” Një tërmet i fortë ka goditur Indonezinë pak minuta më parë. Forca e tërmetit ka qenë 7.6 e shkallës Rihter. Epiqendra e...

Hungaria ka vetëm një mundësi për marrjen e miliarda eurove të ngrira nga BE-ja

Nga mesi i muajit dhjetor, Bashkimi Evropian ngriu një shumë prej disa miliardë eurosh për Hungarinë. Tani për Hungarinë janë në pikëpyetje gjithsej 22...

Nuk ia ka frikën serbëve, tifozja futet në mes tyre duke bërë shqiponjën

Një video interesante po qarkullon në rrjetet sociale ku shihet një vajzë duke provokuar tifozët e Serbisë. Nuk ia ka frikën serbëve, tifozja futet në...

“Ata thirrën sigurimin”, flet tifozja që nervozoi serbët duke e bërë shqiponjën para syve të tyre

Ndeshja mes Serbisë dhe Zvicrës në Botërorin e Katarit solli emocione të forta mbrëmjen e djeshme për tifozërinë shqiptare. Pas golit të parë të Zvicrës...

3 mijë shqiptarë punuan në ndërtimin e stadiumeve për Kupën e Botës në Katar

Rreth 3 mijë shqiptarë morën pjesë në ndërtimin e stadiumeve ku po luhen ndeshjet e Kupës së Botës. Drejtues i një prej kompanive shqiptare...

Merret vendimi: Ambasadorët e BE-së vendosin që Kosovës t’i hiqen vizat

Kosovarët do udhëtojnë pa viza, më në fund. Ambasadorët e Shteteve Anëtare të Bashkimit Evropian këtë të mërkurë kanë rënë dakord për mandatin negociues të...

Autobusi i kombëtares së Zvicrës pëson aksident trafiku

Autobusi i kombëtares së Zvicrës është përplasur me një veturë të policisë. Ky aksident ka ndodhur rrugës së ekipit zviceran për t’u ndeshur me kombëtaren...

Bota përsëri në rrezik? Shkencëtarët zbulojnë koronaviruse të reja te lakuriqët e natës

Një virus i ri i ngjashëm me SARS-CoV-2 me potencial për të infektuar njerëzit dhe bagëtinë është identifikuar te lakuriqët e natës në Kinën...

Ky stadium i lëvizshëm i Katarit mund t’i dhurohet Kosovës, tregon Agim Ademi

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ka thënë se FFK-ja ka bërë kërkesë në FIFA por edhe në Federatën e Katarit...

Lajmi i mirë për mërgimtarët: Gjermania nis lehtësimin e procedurave për marrjen e nënshtetësisë

Qeveria e Gjermanisë po qon përpara planet për të lehtësuar rregullat për marrjen e shtetësisë në vendin më të populluar të Bashkimit Evropian, një...

Kompania nga Skënderaj, shpall konkurs për punëtor në Gjermani

Kompania ILEAA-Gr Sh.p.k., nga qyteti i Skenderajt me seli në Prishtinë, ka shpallur konkurs për pranimin e punëtorëve në pozita të ndryshme në Gjermani,...

Ajeti i Kuranit që u lexua në ceremoninë hapëse të Kupës së Botës “Katar 2022”

Kampionati botëror në Katar, i 22-ti me radhë, fillon sot në orën 17:00. Ndeshja hapëse është ajo mes skuadrës nikoqire, Katarit dhe Ekuadorit. Më shumë...

FOLLOW US

0FansLike
0FollowersFollow
WP Radio
WP Radio
OFFLINE LIVE