HomeTeknologji

Teknologji

Këto janë kategorite e familjeve që perfitojne nga Skema e re pensionale

Kush mund të përfitojë nga SAS Pilotimi? ▶️ Nga SAS pilotimi mund të përfitojnë familjet e varfra dhe në kushte të rënda ekonomike, si vazhdimësi...

Kurti: Vetëvendosja në vitin 2025 do t’i fitojë zgjedhjet lokale dhe qendrore

Kryeministri i Kosovës njëherësh kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, e ka mbajtur një fjalim para anëtarëve dhe simpatizantëve të kësaj partie në kuadër...

Përleshja që eskaloi në therje me thikë, detaje për konfliktin që dyshohet se ndodhi në trafik

Një përleshje mes disa personave ka ndodhur mbrëmë pak para mesnatës në Prizren, që eskaloi edhe në përdorimin e thikës. Për pasojë, një person...

Zyrtare: Keto jane kategorite e familjeve qe perfitojne nga Skema e re pensionale

Kush mund të përfitojë nga SAS Pilotimi? ▶️ Nga SAS pilotimi mund të përfitojnë familjet e varfra dhe në kushte të rënda ekonomike, si vazhdimësi...

Kurti tregon përgjigjen e gjyshës së tij se pse “Bajrami i Madh” i ka tre ditë, kurse “Bajrami i Vogël” katër

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, e ka vizituar sot Bashkësinë Islame të Kosovës, ku ka uruar besimtarët myslimanë për Kurban Bajram. Kurti kujtoi momente nga...

Zbulim i ri, karikim sa mbyll e hap sytë i baterisë së veturave elektronike

Studentët e një universiteti të Holandës kanë zhvilluar një teknologji e cila baterinë e një veture elektrike e mbush për më pak se 4...

WhatsApp vjen me risinë që të gjithë e prisnim

Një veçori WhatsApp po vjen që do t’i lejojë përdoruesit të përdorin të njëjtin numër në shumë telefona inteligjentë dhe tabletë (maksimumi 4). Këtë...

Zbulohet çmimi marramendës sa do të kushtojë iPhone 15

Thashetheme të ndryshme qarkullojnë prej disa kohësh për gjeneratën e re të iPhone-ve , të cilët pritet të sjellin përmirësime të mëdha në cilësinë...

Musk prezanton idenë e re për Twitter-in: Artikuj me pagesë

Elon Musk ka gati një eksperiment të ri me Twitter-in. Sipas raportimeve, CEO i platformës së mediave sociale do t’u ofrojë së shpejti përdoruesve...

Nëse nuk e keni ditur, ky është kuptimi i logos së Snapchat

Nëse keni pyetur ndonjëherë veten pse logoja unike e Snapchat është ajo, nuk jeni vetëm. Logoja ikonë ka tërhequr vëmendjen që nga fillimi i...

Web Portale dhe Marketing Online. 🌎 Andaj Porosit 📞 dhe Hyni ne Boten Suksesit ✍👌!

Eng: This post is made for the educational subject:Applications, Services based on Locations Course To the professor : Prof. Dr. Huseyin Uzunboylu AL: Ky postim është...

Zbulohet çmimi marramendës sa do të kushtojë iPhone 15

Thashetheme të ndryshme qarkullojnë prej disa kohësh për gjeneratën e re të iPhone-ve , të cilët pritet të sjellin përmirësime të mëdha në cilësinë...

Fito përmes ketyre mëtodave duke punuar online nga shtepia

Si të fitoj para online nga shtëpia në internet ? Dilema mbaron këtu ! Kalimi i kohës në internet dhe përfitimi nga kjo është mënyra...

E keni harruar fjalëkalimin tuaj të Apple ID? Ja se si ta riktheni atë

Nëse e keni harruar fjalëkalimin tuaj të Apple ID ose është komprometuar, rivendosja e tij është e thjeshtë. Nëse keni një pajisje Apple, ju e...

Parashikimet “e frikshme” nga Bill Gates, 27 vjet më parë – nga Google Maps, telefonat inteligjentë e deri te puna në distancë

Viti 1995 mund të mos duket shumë kohë më parë, por në botën e teknologjisë, duket si një shekull. Para shfaqjes së internetit dhe kompjuterëve...

Njoftim i rëndësishëm për përdoruesit e Tik Tok

Përdoruesve të TikTok-ut u është tërhequr vërejtja lidhur me përdorimin e një aplikacioni nga ky rrjet social. Përdoruesit janë paralajmëruar se kjo mund të shkaktojë...

Rusët tentojnë ta hakojnë NATO-n

Grupi Analizës së Kërcënimeve të Google, ka njoftuar se hakerët rusë kanë bërë përpjekje për të depërtuar në rrjetet e NATO-s dhe ministrive të...

FOLLOW US

0FansLike
0FollowersFollow