HomeTeknologji

Teknologji

Pagesat për nesër dhe ditët tjera

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ua rikujton të gjithë përfituesve ndryshimin e datave të pagesave. Pagesat e këtyre skemave do të ekzekutohen si...

Kjo është data e publikimit të rezultateve të Provimit të Maturës

Ministria e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë përmes një postimi në facebook ka bërë të ditur se ka përfunduar provimi i maturës. Komisioni Shtetëror i Maturës njofton...

Për kaq euro do të rriten pagat e mësimdhënësve nga janari në Kosovë

28 euro respektivisht 29 euro do të kenë rritje në paga mësimdhënësit nga janari i vitit të ardhshëm. Kjo, pasi që vlera e koeficientit nga...

Instituti EdGuard: 66 për qind e nxënësve thanë se pyetjet në testin PISA ishin konfuze

Instituti EdGuard ka publikuar të hënën raportin “Performanca e nxënësve kosovarë në testin PISA”. 66 për qind e nxënësve të përfshirë në këtë matje, kanë...

Reagimi i fundit nga Jasharaj, SBASHK merr këtë vendim

Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, paralajmëron se nuk do të ketë test me shkrim për mësimdhënësit dhe thotë se Ministritë e kanë përmendur duke...

Zbulim i ri, karikim sa mbyll e hap sytë i baterisë së veturave elektronike

Studentët e një universiteti të Holandës kanë zhvilluar një teknologji e cila baterinë e një veture elektrike e mbush për më pak se 4...

WhatsApp vjen me risinë që të gjithë e prisnim

Një veçori WhatsApp po vjen që do t’i lejojë përdoruesit të përdorin të njëjtin numër në shumë telefona inteligjentë dhe tabletë (maksimumi 4). Këtë...

Zbulohet çmimi marramendës sa do të kushtojë iPhone 15

Thashetheme të ndryshme qarkullojnë prej disa kohësh për gjeneratën e re të iPhone-ve , të cilët pritet të sjellin përmirësime të mëdha në cilësinë...

Musk prezanton idenë e re për Twitter-in: Artikuj me pagesë

Elon Musk ka gati një eksperiment të ri me Twitter-in. Sipas raportimeve, CEO i platformës së mediave sociale do t’u ofrojë së shpejti përdoruesve...

Nëse nuk e keni ditur, ky është kuptimi i logos së Snapchat

Nëse keni pyetur ndonjëherë veten pse logoja unike e Snapchat është ajo, nuk jeni vetëm. Logoja ikonë ka tërhequr vëmendjen që nga fillimi i...

Web Portale dhe Marketing Online. 🌎 Andaj Porosit 📞 dhe Hyni ne Boten Suksesit ✍👌!

Eng: This post is made for the educational subject:Applications, Services based on Locations Course To the professor : Prof. Dr. Huseyin Uzunboylu AL: Ky postim është...

Zbulohet çmimi marramendës sa do të kushtojë iPhone 15

Thashetheme të ndryshme qarkullojnë prej disa kohësh për gjeneratën e re të iPhone-ve , të cilët pritet të sjellin përmirësime të mëdha në cilësinë...

Fito përmes ketyre mëtodave duke punuar online nga shtepia

Si të fitoj para online nga shtëpia në internet ? Dilema mbaron këtu ! Kalimi i kohës në internet dhe përfitimi nga kjo është mënyra...

E keni harruar fjalëkalimin tuaj të Apple ID? Ja se si ta riktheni atë

Nëse e keni harruar fjalëkalimin tuaj të Apple ID ose është komprometuar, rivendosja e tij është e thjeshtë. Nëse keni një pajisje Apple, ju e...

Parashikimet “e frikshme” nga Bill Gates, 27 vjet më parë – nga Google Maps, telefonat inteligjentë e deri te puna në distancë

Viti 1995 mund të mos duket shumë kohë më parë, por në botën e teknologjisë, duket si një shekull. Para shfaqjes së internetit dhe kompjuterëve...

Njoftim i rëndësishëm për përdoruesit e Tik Tok

Përdoruesve të TikTok-ut u është tërhequr vërejtja lidhur me përdorimin e një aplikacioni nga ky rrjet social. Përdoruesit janë paralajmëruar se kjo mund të shkaktojë...

Rusët tentojnë ta hakojnë NATO-n

Grupi Analizës së Kërcënimeve të Google, ka njoftuar se hakerët rusë kanë bërë përpjekje për të depërtuar në rrjetet e NATO-s dhe ministrive të...

FOLLOW US

0FansLike
0FollowersFollow