HomeLajmez INFO nga ARSIMI

z INFO nga ARSIMI

Valentine Shooter

<!-- Wed, February 16, 2022 _____ ____ _____ _ ___ _ / ____| _ / ____|...

SBAShK-u kërkon 100 euro shtesë në paga nga muaji prill

Një person në Bosnje ka marrë diplomë universiteti, pa mbaruar shkollën fillore Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë është duke kërkuar 100 euro...

SBASHK-u refuzon versionin e ri të Ligjit për Paga

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës ka njoftuar se do ta refuzojë versionin e ri të Ligjit për Paga, të punuar nga...

Duda Balje: Nuk jam hajdute, djali im e ka vështirë të shkoj në shkollë për shkak të komenteve

Publikimi i shpenzimeve të derivateve nga deputetët e Kuvendit ka bërë bujë të madhe. Ndërkaq, njëra nga deputetët që ka shpenzuar më së shumti është...

SBASHK-u i reagon zëvendësministrit Pupovci: Nëse s’rriten pagat do të ketë grevë

Sindikata e Arsimit të Kosovës përmes një komunikatë i ka reaguar zëvendësministrit, Dukagjin Pupovci, i cili ka deklaruar se aprovimi i Ligjit të pagave...

Latifi paralajmëron mbylljen e shkollave, nëse përkeqësohet situata me COVID-19

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi gjatë raportimit në Komisionin Parlamentar për Shëndetësi ka paralajmëruar se në rast se situata me pandeminë vazhdon të përkeqësohet,...

Afro 400 nxënës të infektuar me Covid-19 në tri komuna

Numri i klasave dhe shkollave që kanë kaluar në skenarin C (mësim online) për shkak të pandemisë COVID-19 është rritur këtë javë në tri...

Gjendja me COVID/ Afër 80 shkolla në Kosovë kanë kaluar në mësim online

Të dhënat e fundit nga drejtoritë komunale të arsimit tregojnë se 77 shkolla në Kosovë kanë kaluar në mësim online. Kështu tha zëdhënësja e...

Paralajmërohet mbyllja e shkollave nëse përkeqësohet gjendja me pandeminë

Ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi ka paralajmëruar mbylljen e shkollave nëse përkeqësohet edhe më shumë gjendja me pandeminë. Latifi para anëtarëve të Komisionit Parlamentar për...

Dy shkolla nga Ferizaj dhe dy nga Skenderaj kalojnë në mësim online

Rritja e rasteve me Covid-19 ditëve të fundit ka bërë që të ndryshojë edhe forma e mësimit në shkolla. Që nga nesër shkolla ekonomike “Faik...

Fillon shpërndarja e kifleve edhe në shkollat e Podujevës

Ka filluar shpërndarja e kifleve edhe në shkollat e Podujevës, më konkretisht për nxënësit nga klasa e parë deri në klasën e pestë. Këto shkolla...

Dita Ndërkombëtare e Arsimit, UNESCO: 258 milionë fëmijë dhe të rinj nuk e ndjekin shkollën

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara shpalli 24 janarin si Ditën Ndërkombëtare të Arsimit, në shenjë kremtimi të rolit të arsimit për paqen...

Shkollat në mësim online!

Janë 27 shkolla të vendit që do të zhvillojnë mësim online për shkak të rritjes së rasteve pozitive me COVID-19. Kështu tregoi zëvendësministri i Arsimit,...

FOLLOW US

0FansLike
0FollowersFollow